FAQ (Často kladené otázky)

-- PRE UCHÁDZAČA --

  1. Čo mi môže pracovná stáž alebo vypracované zadanie priniesť?
  2. Čo je udalosť a ako ju môže ktokoľvek pridať na portál?
  3. V akých oblastiach môžem nájsť stáž/prax alebo zadanie?
  4. Kto môže reagovať na ponuky stáží alebo zadaní?

-- PRE SPOLOČNOSŤ --

  1. Čo nám môže získanie stážistu alebo zverejnenie zadania priniesť?
  2. Čo je udalosť a kto a ako ju môže pridať na portál?
  3. V akých oblastiach môžeme zverejniť stáž/prax alebo zadanie?
  4. Ako môžeme zverejniť stáž, zadanie, udalosť?
  5. Sme nezisková organizácia/ občianske združenie a chceli by sme zverejniť stáž/zadanie/udalosť, ako na to?

 

MÁTE OTÁZKY, KTORÉ SME NEZODPOVEDALI?

Čo mi môže pracovná stáž alebo vypracované zadanie priniesť?

Odpoveď na otázku nájdete na: https://www.pracovnestaze.sk/preco-staze 

Čo je udalosť a ako ju môže ktokoľvek pridať na portál?

Udalosť môže byť čokoľvek, čo nie je pracovná ponuka, ani stáž a ani zadanie. Ide o event, konferenciu, výstavu, posedenie, prednášku alebo čokoľvek, čo by mohlo zaujímať študentov, absolventov a ľudí zaujímajúcich sa o rôzne pracovné oblasti.

Pridať udalosť môže ktokoľvek, keďže je to ZADARMO. Buď pridá udalosť organizácia, firma cez svoje konto a cez registráciu firmy. Alebo aj neregistrovaný fanúšik, uchádzač, ktokoľvek môže poslať info o zaujímavej udalosti cez tlačidlo pridať udalosť na hlavnej stránke dole, keď o nejakej viete a chcete ju rozšíriť aj medzi ďalších. 

V akých oblastiach môžem nájsť stáž/prax alebo zadanie?

Ide o všetky oblasti, ktoré študuješ alebo máš o ne záujem. Nemusíš byť iba študent, aby si sa mohol zúčastniť stáže alebo vypracovať zadanie. Budúci stážista (študent/absolvent/stážista nadšenec) nájde aktuálnu ponuku stáži, zadanie alebo udalosť na našej domovskej stránke www.pracovnestaze.sk v jednotlivých farebných záložkách.

Zadanie môže byť napr. grafické, textové, umelecké, vďaka ktorému uchádzač získa finančný príspevok a nehynúcu slávu. Stáž môže ktokoľvek (študent, absolvent, nadšenec pre nové veci) vykonávať v akejkoľvek oblasti a rovnako môže ísť o stáž v typoch – absolventská prax/ prax/ pracovná stáž formou (polovičného úväzku) part-time job/ (plného uväzku) full-time job.

Stáž alebo prax si môžeš nájsť v oblastiach ako: Administratíva/ Automobilový priemysel/ Banníctvo a Hutníctvo/ Bankovníctvo/ Stáž v uniforme/ Cestovný ruch/ Gastro a Hotelierstvo/ Doprava a Logistika/ Drevárstvo/ Ekonomika a Financie/ Elektrotechnika a Energetika/ Farmácia a Chémia/ IT/ Leasing/ HR/ Manažment/ Marketing/ Obchod/ Poisťovníctvo/ Poľnohospodárstvo a Potravinárstvo/ Právo/ Brigády/ Prekladateľstvo a Tlmočníctvo/ Služby/ Architektúra/ Stavebníctvo a strojárstvo/ Vzdelávanie-Veda-Výskum/ Štátna správa a Samospráva/ Médiá a Žurnalistika/ Móda/ Umenie a Kultúra/ Lesníctvo a Životné prostredie/ Výroba/ Zákaznícka podpora/ Zdravotníctvo a Fyzioterapia.

Kto môže reagovať na ponuky stáží alebo zadaní?

Na ponuky stáží alebo zadaní môže reagovať ktokoľvek, kto má o danú ponuku záujem a myslí si, že spĺňa požiadavky a podmienky inzerujúcej spoločnosti. Na konci ponuky je veľké tlačidlo „Reagovať na ponuku“ (stáž) alebo „Odoslať vypracované zadanie“ (zadanie), na ktoré keď kliknete, zobrazí sa vám všetko, čo máte nahrať, prípadne napísať text, skopírovať link vášho CV (z LinkedIn, alebo vlastnej stránky). Nakoniec zadáte svoj email a vašu vyplnenú reakciu odošlete.

Ak ste človek, ktorý hľadá ponuky/chce reagovať na nejakú ponuku, tak vám poradíme, aby ste si vytvorili konto jednoduchou registráciou na hlavnej stránke cez "vstup stážista" a vo vašom vytvorenom konte nájdete reakcie na všetky ponuky, na ktoré ste už reagovali a rovnako si môžete do svojho konta ukladať obľúbené/zaujímavé ponuky cez srdiečko, ktoré si chcete prečítať neskôr, alebo na ktoré chcete neskôr reagovať.

Čo nám môže získanie stážistu alebo zverejnenie zadania priniesť?

Odpoveď na otázku nájdete na: https://www.pracovnestaze.sk/preco-staze

Čo je udalosť a kto a ako ju môže pridať na portál?

Udalosť môže byť čokoľvek, čo nie je pracovná ponuka ani stáž a ani zadanie. Ide o event, konferenciu, výstavu, posedenie, prednášku alebo čokoľvek, čo by mohlo študentov, absolventov a ľudí zaujímajúci sa o rôzne pracovné oblasti zaujímať.

Pridať udalosť môže ktokoľvek, keďže je to ZADARMO. Buď pridá udalosť organizácia, firma cez svoje konto a cez registráciu firmy. Alebo aj neregistrovaný fanúšik, uchádzač, ktokoľvek môže poslať info o zaujímavej udalosti cez tlačidlo pridať udalosť na hlavnej stránke dole, keď o nejakej viete a chcete ju rozšíriť aj medzi ďalších.

V akých oblastiach môžeme zverejniť stáž/prax alebo zadanie?

Ide o všetky pracovné a záujmové oblasti, ktoré sú uchádzačmi vyhľadávané, a v ktorých sa dá či už po ukončení strednej alebo vysokej školy uplatniť.

Zadanie môže byť napr. grafické, textové, umelecké, alebo zadanie vďaka ktorému uchádzač získa finančný príspevok a nehynúcu slávu.

Stáž je pre kohokoľvek (študent, absolvent, nadšenec pre nové veci), koho vaša spoločnosť hľadá a môže ju vykonávať v akejkoľvek oblasti. Ide o odborné a záujmové stáže v typoch – absolventská prax/ prax/ pracovná stáž formou (polovičného úväzku) part-time job/ (plného uväzku) full-time job. Firma si môže vybrať z ponúk služieb vo svojom konte pri vypĺňaní registračného formulára.

Základné oblasti stážovania/praxovania môžu byť nasledovné:

Administratíva/ Automobilový priemysel/ Banníctvo a Hutníctvo/ Bankovníctvo/ Stáž v uniforme/ Cestovný ruch/ Gastro a Hotelierstvo/ Doprava a Logistika/ Drevárstvo/ Ekonomika a Financie/ Elektrotechnika a Energetika/ Farmácia a Chémia/ IT/ Leasing/ HR/ Manažment/ Marketing/ Obchod/ Poisťovníctvo/ Poľnohospodárstvo a Potravinárstvo/ Právo/ Brigády/ Prekladateľstvo a Tlmočníctvo/ Služby/ Architektúra/ Stavebníctvo a strojárstvo/ Vzdelávanie-Veda-Výskum/ Štátna správa a Samospráva/ Médiá a Žurnalistika/ Móda/ Umenie a Kultúra/ Lesníctvo a Životné prostredie/ Výroba/ Zákaznícka podpora/ Zdravotníctvo a Fyzioterapia.

Ako môžeme zverejniť stáž, zadanie, udalosť?

Ako firma alebo živnostník môžete zverejniť ponuku kedykoľvek. Naše služby, platené aj neplatené nájdete v dolnej časti stránky ako Naše služby/Cenník. Ak sa u nás registrujete a tým si vytvoríte konto, budete si môcť z našich služieb vybrať a zverejniť stáž, zadanie alebo pridať udalosť celkom zadarmo. Ak už registrovaný ste, stačí ak sa prihlásite, alebo ak na domovskej stránke kliknete na Naše služby/Cenník na konci stránky a zvolíte si jednu z troch služieb.

Ak si nie ste s niečím istý a chcete sa opýtať, pokojne nám napíšte cez náš kontaktný formulár.

Sme nezisková organizácia a chceli by sme zverejniť stáž/ zadanie/ udalosť, ako na to?

Udalosť môžete zverejniť bezplatne vždy – registrujte sa kliknutím na tlačidlo „vstup firma“, vytvorte si konto a pridávajte toľko udalostí, koľko potrebujete.

Ako je to so stážami a zadaniami? Ak ste právnická osoba, ktorej biznis účel nie je ziskový, môžete si u nás zverejniť ponuku stáže bezplatne. Stačí, ak nám napíšete práve tu a my vám na všetky podrobnosti a otázky ohľadom zverejnenia stáže alebo zadania radi odpovieme.

MÁTE OTÁZKY, KTORÉ SME NEZODPOVEDALI?

POLOŽTE NÁM OTÁZKU A MY VÁM NA ŇU RADI ODPOVIEME.

Váš tím Pracovné stáže :)