Právnik – junior (Ref. č.: 03)

Transparency International Slovensko Bratislava Full Time Deadline: 15. 04. 2018 pridať do obľúbených

Táto ponuka už nie je aktívna!

Ďalšie ponuky nájdeš v časti Všetky ponuky

Hľadáš príležitosť ako sa naplno angažovať za slušné Slovensko bez korupcie a klientelizmu? Ak máš právnicke vzdelanie, je ti blízke prirodzenoprávne uvažovanie, pridaj sa k nám do tímu ako Právnik- junior. Tvojou náplňou práce bude poskytovanie rád odhodlaným občanom vzdorujúcim nepráviu či lokálnym korupčným chápadlám, príprava podaní na súdy a správne orgány, ale i analytická práca. Ponúkame ti príležitosť stať sa súčasťou tímu Transparency International Slovensko, najvplyvnejšej protikorupčnej neziskovej organizácie na Slovensku. Ponuka je vhodná aj pre čerstvých absolventov. Viac informácií o nás, ale aj o tejto pracovnej ponuke nájdeš aj na našom webe: www.transparency.sk.

Požiadavky na stážistu

  • vhodné aj pre absolventa; prax výhodou; hlásiť sa môžu aj študenti štátnicujúci v máji/ júni 2018- orientácia v platnom práve, záujem o verejné právo výhodou - analytické myslenie- prirodzenoprávne uvažovanie- orientácia v aktuálnom politickom a spoločenskom dianí - vítané: znalosť ďalších jazykov, záujem o správne právo, ústavné právo, verejné obstarávanie a právo EÚ
  • Pozícií vyhovujú uchádzači so vzdelaním: vysokoškolské II. stupňa v odbore právaPožadované jazykové znalosti: Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Úlohy počas stáže

  •  - poskytovanie rád občanom - príprava podaní na súdy a správne orgány- rešerše právnych predpisov a judikatúry- komunikácia so správnymi orgánmi- analytická práca

Iné

Požadované dokumenty: 

  • o životopis, 
  • o motivačný list, 
  • o súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely výberového konania, 
  • o prípadová štúdia (2-3 strany) - kritické zhodnotenie možnosti spracúvať osobné údaje zverejnené vo verejných registroch (ako podklad použite rozhodnutie Ministerstva dopravy/http://transparency.sk/wp-content/uploads/2018/03/zadanie.pdf/, okrem zhodnotenia podľa aktuálne účinnej právnej úpravy sa zamyslite aj nad vplyvom nariadenia GDPR na riešenie problému)
Počet miest 1
Deadline 15. 04. 2018
Termín nástupu 05. 2018
Platená stáž

Táto ponuka už nie je aktívna!

Transparency International Slovensko
Bajkalská 25
82718 Bratislava
http://transparency.sk/sk/ viac ponúk od tejto firmy

Poslaním Transparency International Slovensko je znižovať korupciu cez zvyšovanie transparentnosti a znižovanie byrokracie. Sledujeme mocných, presadzujeme riešenia a zapájame ľudí do boja proti korupcii.

Podobné ponuky