Ako zvýšiť svoju šancu na úspech

Tento rok sme ti priniesli už 2 platené stáže, na ktoré si mohol reagovať, alebo si možno aj reagoval. Tento článok bude práve o tom, ako reagovať na stáž tak, aby si zvýšil svoje šance na úspech a aby si vybrali teba. Ak chceš uspieť, musíš vedieť zaujať. V prípade reagovania na stáž ti povieme o 3 základných veciach, ktoré ti vedia výrazne zvýšiť tvoje šance.

 

3 kroky za úspechom stážistu

 

 

1. SPRIEVODNÝ TEXT REAKCIE 

 

Práve tieto tri veci sú to, čo budí prvý dojem na teba. Ak reaguješ cez nás na ponuku, pri každej ponuke máš možnosť napísať sprievodný text - UROB TO! :) Ak to nevyplníš, tak firme príde len tvoje meno, CV a motivačný list, a to by si asi nechcel. Práve vyplnením sprievodného textu môžeš zaujať, ako sa hovorí na "prvý pohľad". Snaž sa napísať niečo, čo nebude len pár suchých viet, ale čo môže motivovať firmu, aby klikla a pozrela si tvoje CVčko alebo motivačný list. Skús sa od ostatných odlíšiť a nenapísať len nejakú úvodnú vatu - na akú školu chodíš, alebo že ponuku si našiel na facebooku .. to píše každý a nie je to nič, čím sa danej firme prihováraš. Ak nevieš čo, tak skús napísať do sprievodného textu odpoveď na otázku: "Prečo práve ty by si mal tú stáž dostať?" :) V každom prípade, nenechávaj toto miesto prázdne a oslov firmu a vyjadri záujem.  

2. MOTIVAČNÝ LIST 

Motivačný list v žiadnom prípade nie je len zdrap papiera plný vaty. Ak firma žiada okrem CV aj motivačný list, dáva ti tým obrovskú šancu a výhodu, ktorú by si nemal zahodiť. Preto ju využi, aby si sa odlíšil od ostatných a vyjadril svoj záujem o stáž a rovnako aj presvedčil firmu, že by si to mal byť ty, kto si ju najviac zaslúži. Motivačný list už z názvu hovorí, že ním máš motivovať - práve firmu, kde chceš stážovať. Nepíš rovnaké veci ako máš v CV len v odstavcoch. Vyjadri firme obdiv a na celej A4 máš šancu pochváliť sa a tiež napísať, prečo je táto firma pre teba tá pravá. Áno, každý motivačný list je venovaný len jednej firme. Preto každú firmu a každú ponuku poteš jedinečným a unikátnym motivačným listom. Na vzory, predlohy a šablóny zabudni. Taký motivačný list pošle každý, koho si firma nevyberie. Ale ty chceš aby si ťa vybrali - tak si reálne naštuduj, čo firma robí a ponúka a vyjadri jej svoj obrovský záujem byť jej súčasťou :) Uvidíš, že práve toto zaberie. 

3. ŽIVOTOPIS 

Spraviť si dobré CV je základ celého úspechu. V prvom rade sa vykašli na word, lebo týmto nikoho neohúriš. Ak chceš zaujať, odlíš sa práve obsahom a formou. Začni zbierať prax - skús dobrovolníctvo, skús školské aktivity a hlavne sa hlás na stáže, aby sa tvoje CV zaplnilo praxou a skúsenosťami. Je jedno, že to bude prax z jednodňovej konferencie, alebo prax v školskom časopise či 2 týždňová neplatená stáž - hlavne, že ju budeš mať. Ak začínaš a žiadnu prax nemáš, skús zaujať svojimi zručnosťami a záujmami - hlavne ak sú k veci k danej stáži. Nepíš všetko, čo si kedy robil, lebo vykladanie tovaru v potravinách, alebo pokladník v supermarkete nazujme nikoho, kto hľadá mladého marketéra alebo masmediálca. Dôležitá je forma a dizajn CV - skús si spraviť vlastný a originálny dizajn svojho CV. Alebo využi LinkedIn - ktorý si hocikedy upravíš a reaguješ len s linkom v sprievodnom texte.

 

Vybavili sme ti PROFI dizajn CV do konca marca 2016 zadarmo!

Existuje niekoľko možností, ako vizuálne zaujať a jednou z nich je aj služba Kickresume. Práve s nimi sme sa dohodli a vybavili ti úplne zadarmo možnosť využívať PREMIUM balíčekdo konca marca 2016, kde si môžeš vybrať z nelimitovaného počtu templatov na stiahnutie a kopu ďalších možností. Tvoje CV bude vyzerať parádne. Ak máš záujem, tak klikni na Kickresume a pri objednávke zadaj promo kód: "pracovnestaze". Tak si uplatníš nárok na všetky služby zadarmo do konca marca 2016.  

 

Ukážte mi aktuálne ponuky

 

Vyplniť sprievodný text, napísať poriadny motivačný list a zadarmo si stiahnuť super grafický template CV sú pre teba maličkosti, ktoré keď využiješ, tak si minimálne o 1 000 000 % zvýšiš svoje šance získať stáž :).

 

Držíme ti palce!