A čo takto diár online?

Mnohým z nás sa stáva, že zabúdame. Ak nie, potrebujeme mať informácie jednoducho pokope. Juchú, je tu Evernote.

 

Nový nápad, poznámky? Šup tam s tým

Evernote je aplikácia, vytvorená takmer pre všetky platformy. Žiaľ, ak ste užívatelia Linuxu, musíte siahnuť po alternatívach. Ak vás otravuje nosiť diáre, alebo si chcete konečne prestať písať po rukách, je to to pravé. K svojim poznámkam sa dostanete priamo kliknutím na evernote.com alebo prostredníctvom klienta na vašom mobilnom zariadení. Môžete si tam dávať všetko.

Nápady, poznámky zo stretnutí, fotky alebo rôzne dôležité adresy. Dokonca si dokážete nahrať aj zvukovú stopu. Evernote má navyše možnosť pridávať polohu, kde ste poznámku vytvorili. Veľmi užitočná je aj možnosť vyhľadávania v poznámkach. Všetko je uložené na serveroch Evernote. Ak si strážite svoje súkromie, môžete si vytvoriť aj iný typ poznámok. K týmto sa ale z mobilného zariadenia nedostanete.

Evernote - logo

Dve verzie a schopnosť prispôsobiť sa

Evernote je dostupná v dvoch verziách. Dostanete ju free ale aj premium. Vo verzii ktorá je free, uploadnete menší počet poznámok (60MB). V premium máte k dispozícii 1GB. Tak ako pri iných mobilných aplikáciach, verzia premium nezobrazuje reklamy. Dôležitým rozdielom je, že ak máte verziu free, k prezeraniu poznámok potrebujete online prístup.

Ak máte platenú verziu, k poznámkam sa dostanete aj offline. Evernote sa dá prispôsobiť na akékoľvek ukladanie informácií. Máte pod palcom nejaký projekt. Posielajte si maily do Evernote a môžete ich spájať s fotkami návrhov, prípadne webovými stránkami.

Evernote nie je zvláštny, ale veľmi praktický software. Na používanie si treba trošičku zvykať, ale v samom jadre je používanie jednoduché. Tak poďte do toho :)

 

Eva Kretiková - Zakladateľka Pracovných stáží